Klub Kultury im. Heleny Modrzejewskiej
Helena Modjeska Art and Culture Club

 

Spotkanie z reżyserem Lechem Majewskim

3 marca 2018

Drodzy Członkowie i Przyjaciele Klubu Kultury im. Heleny Modrzejewskiej,

Mamy ogromną przyjemność zaprosić Państwa na spotkanie z Lechem Majewskim, reżyserem filmowym i teatralnym, pisarzem, poetą i malarzem. Należy do członków Gildii Reżyserów Amerykańskich i Europejskiej Akademii Filmowej. Jego obecny pobyt w Los Angeles wiąże się z przyznaniem mu członkostwa w Amerykańskiej Akademii Filmowej przyznającej Oscary, a tegoroczna uroczystość ich rozdania odbędzie się 4 marca.

Różnorodność jest charakterystycznym rysem drogi artystycznej Lecha Majewskiego, ale zarazem, jest nią także konsekwencja i wierność młodzieńczym fascynacjom. Pewne wizje powracają w twórczości Majewskiego parokrotnie, przyjmując różną formę artystyczną, zależnie od gatunku sztuki, po który w danym momencie sięga ten wszechstronny twórca.

W naszych zainfekowanym duchem ścisłej specjalizacji czasach, osoby, które zajmują się więcej niż jedną wąsko określoną dziedziną zwykło się określać zbanalizowanym terminem "ludzi Renesansu". Lech Majewski jest człowiekiem, w wypadku, którego termin ten banalny być przestaje. Majewski jest w jednej osobie Ślązakiem i Wenecjaninem, Polakiem i obywatelem świata, filmowcem, pisarzem, poetą, producentem, kompozytorem, artystą wizualnym, człowiekiem teatru, amatorem nauk hermetycznych i reżyserem oper. Wyliczać dalej? Majewski to człowiek, który jednego dnia realizuje w Stanach film z hollywoodzkimi gwiazdami i gawędzi ze Stanleyem Kubrickiem, by nazajutrz otworzyć wystawę swoich instalacji w katowickiej galerii, dwa dni później wydać tomik poezji w prestiżowym krakowskim wydawnictwie, a po tygodniu inscenizować operę w litewskim teatrze.

Spotkanie odbędzie się w sobotę, 3 marca 2018 roku o godzinie 18.00 (6:00 PM) w gościnnym domu państwa Kasi i Artura Chmielewskich 3154, Meyerloa Lane, Pasadena CA 91107.

Rozmowę z naszym gościem poprowadzi Pani Elzbieta Kańska.

Spotkanie dla członków klubu jest bezpłatne, dla gości członków klubu opłata wynosi $25.

Serdecznie zapraszamy!

Z wyrazami szacunku,
Andrew Dowen
Prezes, Klub Kultury im. Heleny Modrzejewskiej