Klub Kultury im. Heleny Modrzejewskiej
Helena Modjeska Art and Culture Club

 

Spotkanie z prof. dr hab. Janem Wiktorem Sienkiewiczem

29 kwietnia 2017

Szanowni Członkowie Klubu Kultury im. Heleny Modrzejewskiej,
 
Zarząd Klubu serdecznie zaprasza Państwa na spotkanie z prof. dr hab. Janem Wiktorem Sienkiewiczem, historykiem i krytykiem sztuki, który swoje wieloletnie badania poświęcił tematyce sztuki emigracyjnej. Wynikiem ich jest książka zatytułowana „Artyści Andersa”.
 
Spotkanie odbędzie się 29 kwietnia br. o godz. 17.30 (5.30 pm) w Beverly Hills Library, 444 N Rexford Dr., Beverly Hills, CA 90210.
 
Jak mówi Pan Profesor: „Przeszedłem praktycznie szlak Andersa w przeciwna stronę - od Anglii poprzez Włochy na Bliski Wschód. To tysiące źródeł, niezwykła ikonografia a przede wszystkim opracowanie przynosi zmianę optyki na polska kulturę artystyczna po 1939 roku - którą w dużej mierze uratował, a później promował Władysław Anders.”
 
Spotkanie z Klubem Kultury im. Heleny Modrzejewskiej poświęcone będzie przede wszystkim sztuce w okresie niewoli sowieckiej, twórczości na Bliskim i Środkowym Wschodzie, w Afryce, na Półwyspie Apenińskim - po Monte Cassino - szczególnie w Rzymie, a od 1946 roku na Wyspach Brytyjskich. Wykładowi towarzyszyć będzie bogata ikonografia zebrana przez prelegenta.
 
Prof. Sienkiewicz prowadzi na Uniwersytecie Mikołaja Kopernika w Toruniu Katedrę Historii Sztuki i Kultury Polskiej na Emigracji".
 
Serdecznie zapraszamy!
 
Z wyrazami szacunku,
 
 
Andy Dowen
Prezes
Klub Kultury im. Heleny Modrzejewskiej