Klub Kultury im. Heleny Modrzejewskiej
Helena Modjeska Art and Culture Club

 

Teatr Fantazja z Sydney, Australia
„Klub Kobiet Porzuconych" Magdaleny Wołłejko

1 października 2016

Drodzy Członkowie i Przyjaciele Klubu im. Heleny Modrzejewskiej,

Zarząd Klubu im. Heleny Modrzejewskiej gorąco zaprasza na wyjątkowe spotkanie z Klubem Kobiet Porzuconych, czyli z Paniami: Ulą Orczykowską, Elą Chylewską, Martą Kiec-Gubala, Martą Zubek, Sarą Henclewską, oraz Panami, którzy porzucili wyżej wymienione, czyli: Bogusławem Szpilczakiem, Andrzejem Switakowskim i Michałem Maciochem. Spektakl w wykonaniu zespołu Teatru Fantazja wyreżyserowała Joanna Borkowska-Surucic, zaś jego autorką jest Magdalena Wołłejko. Pozostali członkowie zespołu to Bogumił Drozdowski i Vitek Skonieczny (scenografia), Konstancja Kotowska (opracowanie muzyczne), Zbigniew Słomowski i Stanisław Mikołajski (realizacja świateł). Dyrektorem administracyjnym Teatru jest Stanisław Mikołajski.

Spektakl odbędzie się w sobotę, 1 października 2016, o godz. 17.00
Magicopolis, 1418 4th St., Santa Monica, CA 90401


„Klub Kobiet Porzuconych” to farsa o kobietach-przyjaciółkach, które wzajemnie wspierają się w sytuacjach kryzysowych. Popijając dobre wino i rozkoszując się specjałami włoskiej kuchni, narzekają na niewłaściwe życiowe wybory.

Ale czy można żyć bez miłości? Co tak naprawdę  jest w życiu ważne? Za czym skrycie tęsknimy, na co czekamy? Czy potrzeba znalezienia bratniej duszy jest tak ogromna, że czasami warto stracić …odrobinę godności?

„Klub Kobiet Porzuconych” to sztuka pikantna w swej formie, skierowana do widza w pełni dojrzałego.

W sztuce wykorzystano piosenki „Upić się warto” do słów Mariana Hemara, „Jaka jesteś Mario” z repertuaru Urszuli Sipińskiej, „Gdzie ci mężczyźni” z repertuaru Danuty Rin, „Brunetki, blondynki ...” z repertuaru Jana Kiepury oraz „Baby, ach te baby” z repertuaru Ryszarda Rynkowskiego.


O autorce, Magdalenie Wołłejko:

Magdalena Wołłejko - aktorka teatralna i filmowa związana przez wiele lat z warszawskim Teatrem Kwadrat. Występowała ponadto w Teatrze Komedia, Na Woli, Capitol, a obecnie można ja zobaczyć na deskach Teatru Syrena. W filmie najlepsze swoje kreacje stworzyła w obrazach Stanisława Różewicza, ale wiekszości kinomanom i tak najbardziej będzie się kojarzyła z Józką - córką Boryny, którą zagrała jako nastolatka w serialu Chłopi.

Teatralne i komediowe doświadczenie wykorzystuje od ponad 10 lat, pisząc scenariusze telewizyjne i filmowe, monologi, teksty piosenek i sztuki teatralne.

Jej „Klub Hipochondryków” ze Zbigniewem Zamachowskim, Wojciechem Malajkatem i Piotrem Polkiem, grany jest od 2003 roku przy pełnej widowni i doczekał się już blisko 300 spektakli i kontynuacji. Druga część sztuki „Coś dla ducha, czyli Klub Hipochondrykow 2” miała premierę w roku 2006.

Na realizację w Warszawie oczekuje kolejna jej sztuka. Tym razem będzie to farsa muzyczna.

Pisząc dla telewizji, zasłaniała się męskim pseudonimem Maciej Pisz, na afiszach teatralnych figuruje jako tajemnicza Angielka, Meggie W. Wrightt.

„Klub Kobiet Porzuconych”, to pierwsza sztuka podpisana własnym imieniem i nazwiskiem.

Po prapremierze w Sydney w przyszłym sezonie, sztuka znajdzie sie w repertuarze jednego z najpopularniejszych warszawskich teatrów.

Spktakl tylko dla dorosłych. Członkowie Klubu Modrzejewskiej są zwolnieni z opłaty. Cena biletów dla gości wynosi $15.00.

Prosimy o potwierdzenie obecności w terminie do 20 września 2016 e-mailowo na adres malgorzata_c@hotmail.com.

Spektakl odbędzie się w języku polskim.

Serdecznie zapraszamy,

Andrew Z. Dowen
Prezes