Klub Kultury im. Heleny Modrzejewskiej
Helena Modjeska Art and Culture Club

 

Koncert Piotra Rubika
A concert by Piotr Rubik

16 kwietnia 2016
April 16, 2016

Szanowni Państwo,

Serdecznie zapraszamy na koncert Piotra Rubika i jego zespołu. Koncert odbędzie się

16 kwietnia 2016 (sobota) o godzinie 20.00
w Grace Ford Salvatori Auditorium,
637 Lucas Ave., Los Angeles, CA 90017

W  programie, z którym Piotr Rubik wraz z zespołem i solistami wystąpią u nas, zaprezentowane  zostaną wybrane, znane i lubiane utwory z  ogromnego  dorobku artystycznego kompozytora. Wspaniałe teksty, piękna muzyka, perfekcyjne wykonanie dostarczą Państwu wiele niezapomnianych emocji.

 

To trzeba zobaczyć!  To trzeba usłyszeć!  To trzeba przeżyć!

Piotr Rubik, pianista, wiolonczelista, kompozytor, aranżer, dyrygent, producent muzyczny, można powiedzieć  śmiało – człowiek orkiestra. Talent odziedziczył po dziadku, a szlifowal go poprzez kilkunastoletni proces edukacji muzycznej na wszystkich jej poziomach w Akademii Muzycznej im. Fryderyka Chopina w Warszawie. Jako kompozytor zadebiutował w 1988 roku na antenie telewizyjnej w programie „Jak śmiesznie żyć, jak smutno żyć”. Od tamtej pory jego muzyka jest wszędzie: w postaci sygnałów i czołówek audycji radiowych i programów telewizyjnych, w piosenkarskim repertuarze Michała Bajora, Edyty Górniak, Roberta Janowskiego, Violetty „Fiolki” Najdenowicz, Katarzyny Skrzyneckiej, Małgorzaty Walewskiej, w  teatrze - m.in. w spektaklach „Żółta szlafmyca”, „Film”, „Chopin w Nowym Jorku”, „Kundel” w reżyserii Andrzeja Strzeleckiego oraz „Chory z urojenia” i „Kram z piosenkami” w reżyserii Langa, na scenie muzycznej – w musicalu „Cyrano” z librettem Brylla. Jest twórcą oratoriów: „Świętokrzyska Golgota”, „Tu Es Petrus”, „Psałterz Wrześniowy” i „Zakochani w Krakowie”  z  librettami   Zbigniewa Książka oraz „Santo Subito” poświęconemu Papieżowi Janowi Pawłowi II z librettem Jacka Cygana. Jego kompozycje pojawiają się również na ekranie w postaci oryginalnych ścieżek dźwiękowych oraz piosenek  promujących filmy, m.in. „Quo Vadis” (Dove Vai), „Tryumf Pana Kleksa” (Walcz o  cud), „Prymas. Trzy lata z tysiąca” (Alma Mater), „Ja wam pokażę!” (Niech mówią, że to nie jest miłość!), „Zemsta” (Oj, kot).  Od  kiedy został tatą, z większym  zapałem komponuje piosenki dla najmłodszych, a ostatnio napisał „Bajki z zielonego lasu”.
W latach 2007-2015 kilkakrotnie  występował  z ogromnym powodzeniem w  prestiżowych salach koncertowych w USA i Kanadzie.
Artysta jest laureatem licznych nagród, m.in. Wiktora 2006  w kategorii gwiazda  piosenki oraz zdobywcą laurów na Krajowym Festiwalu Polskiej Piosenki w Opolu:  Superjedynki 2006 w kategorii płyta literacka i nagrody publiczności za oratorium  „Tu Es Petrus”, Superjedynki 2007 w kategorii płyta pop oraz nagrody publiczności dla najpopularniejszego laureata Superjedynek za płytę  „Psałterz Wrześniowy”. 
W programie, z którym Piotr Rubik wraz z zespołem i solistami wystąpią u nas, zaprezentowane zostaną wybrane, znane i lubiane utwory z ogromnego dorobku artystycznego kompozytora. Wspaniałe teksty, piękna muzyka, perfekcyjne wykonanie dostarczą Państwu wiele niezapomnianych emocji. 

Bilety są po $58 od osoby.

W imieniu Zarządu,
Andrew Dowen
Prezes, Helena Modjeska Art and Culture Club